"Želja" krenuo pobedom

Izvor: Niški portal | 09-Aug-2018 | 10:40

PRIJATELJSKA RUKOMETNA UTAKMICA: METALOPLASTIKA-ŽELEZNIČAR 27:30 (19:14)

Šabac, 8. avgusta. Dvorana „Zorka“. Gledalaca: 200. Sedmerci: Metaloplastika 1(0), Železničar 5(5). Isključenja: Metaloplastika 8, Železničar 6 minuta.

METALOPLASTIKA: Đukić 4, Milić 2, Gačević, Babić, Došen 2, Vorkapić 9, Matičić 3, Petrović, Lazarević 2, Rašić, Todorović 1, Pisarić 3, Stanković 1, Abramović, Budović, Bomaštar.

ŽELEZNIČAR: Mihaljević, Lazić, Janković 2, Milovanović 3, Sretenović, Mađar 1, Vejin, Spasić 6 (5), Savić 3, Babić 2, Jevtić 2, Damjanović 2, Ćeranić 2, Kljajić 3, Banduka, Knežević 4.

Rukometaši Železničara ostvarili su pobedu u prvoj kontrolnoj utakmici u sklopu priprema za novu sezonu, savladavši Metaloplastiku sa 30:27. Veselin Vujović trijumfom je debitovao na klupi Nišlija, i to u svom Šapcu, u meču u kome je „Želja“ pokazao dva lica.

Nišlije su, naime, čitavo prvo poluvreme bile u rezultatskom minusu, koji je u 23. minutu dostigao čak osam golova (18:10). Na odmor se otišlo sa prednošću Metaloplastike od 19:14, da bi u nastavku do izražaja došla čvrstina u odbrani gostiju, koji su primili svega osam pogodaka. Presudnu ulogu odigrao je golman „Želje“ Danilo Mihaljević. Mic po mic, Nišlije su topile minus, u 53. minutu prvi put povele (26:25) još od početnih 1:0 i na kraju slomile otpor žilavog domaćina.

Železničar i Metaloplastika sastaće se ponovo već u subotu, kada će, od 18.30 časova u hali Čair, niška publika premijerno moći da vidi „Želju“ u novom ruhu, predvođenog Veselinom Vujovićem.