"Želja" savladao Metaloplastiku (33:29)

Izvor: Niški portal | 11-Aug-2018 | 21:07

ŽELEZNIČAR-METALOPLASTIKA 33:29 (15:13)

Niš, 11. avgusta. Hala Čair. Gledalaca: 300. Sudije: Jovan Cvetković i Luka Petrović (Niš). Sedmerci: Železničar 1(1), Metaloplastika 1(1). isključenja: Železničar 12, Metaloplastika 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Mihaljević (1 odbrana), Lazić (7 odbrana), Janković, Milovanović 1, Sretenović 5, Mađar 2, Vejin 8, Spasić 4(1), Savić 1, Babić 2, Jevtić, Damjanović 1, Ćeranić 1, Kljajić 3, Banduka 1, Knežević 4.

METALOPLASTIKA: Jandrić (9 odbrana), Bomaštar (1 odbrana), Budović, Vorkapić 8, Milić 2, Pisarić 5, Babić 1, Došen, Gačević, Matičić 3(1), Todorović 2, Lazarević 1, Đukić 3, Trkulja, Petrović, Rašić 4.

Semafor: 2:4(8), 5:8(19), 8:10(22), 13;12(27), 16:13(31), 24:19(42), 26:22(48), 26:25(51), 31:28(58).

Rukometaši Železničara drugi put za četiri dana savladali su Metaloplastiku, ovog puta na premijeri nove ekipe, sa Veselinom Vujovićem na klupi, pred niškom publikom - 33:29 (15:13). Kao i pre par dana u Šapcu, nekadašnji dvostruki šampion Evrope vodio je većim delom prvog poluvremena, u nekoliko navrata sa po tri gola razlike (poslednji put sa 10:7 u 21. minutu), ali su domaći rukometaši uhvatili priključak već do kraja prvog poluvremena i u nastavku meča kontrolisali rezultat. Golgeterski se istakao Predrag Vejin, ekipom je odlično komandovao Marko Knežević, pa je "Želja" stekao plus od četiri gola. Metaloplastika se primakla na 26:25 u 51. minutu, na terenu se za trenutak zaoštrilo kao da je reč o borbi za bodove, ali se golovima Sretenovića, Spasića i Kneževića niški tim odvojio i mirno priveo meč kraju.

Železničar u utorak putuje u Strugu, gde će od srede učestvovati na tradicionalnom turniru u izuzetno jakoj konkurenciji.