RK Železničar: Ubedljivo protiv Partizana

Izvor: Niški portal | 31-Oct-2019 | 07:53

SUPERLIGA ZA RUKOMETAŠE: ŽELEZNIČAR-PARTIZAN 36:27 (17:13)

Niš, 30. oktobra. Hala Čair. Gledalaca: 700. Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Železničar 7(5), Partizan 4(3). Isključenja: Železničar 4, Partizan 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Matović (5 odbrana), Kocić (8 odbrana), Stošić, Bojan Radivojević 1, Milovanović 4(2), Stanojević 2, Petrović 1, Boris Radivojević 1, Milosavljević 3, Spasić 9(3), A. Stojanović 5, Jevtić 5, Cvetković 1, Potkonjak, D. Stojanović 1, Pavlović 3.

PARTIZAN: Trnavac (10 odbrana, 2 sedmerca), Mihajlov, Petrić 1(1), Jokić 1, Mitrović, Radovanović 4, Bajčeta 1, Minić, Radulović 6, Varga, Živković 3(1), Vižlina, Vujičić 2, Cvijetić 5(1), Mićić 4, Gudurić.

Semafor: 3:1(5), 5:4(9), 8:4(14), 13:7(21), 14:11(26), 20:17(38), 27:18(46), 34:23(54).

Železnčar se vratio na pobednički kolosek. Nakon dva vezana poraza, Nišlije su prikazale najbolju partiju od početka sezone i ubedljivo, bez ikakvih problema, savladale Partizan sa 36:27, u meču u kome se samo Luka Potkonjak nije upisao u listu strelaca od domaćih igrača.

Partizan je poveo golom supertalentovanog Mićića, ali to mu je bilo jedino vođstvo na utakmici. Spasić je, sa dva gola, inicirao seriju 3:0 i Nišlije su sve vreme držale rezultat pod kontrolom. Prošlo je sedam minuta do prvog sledećeg pogotka crno-belih iz igre, što je samo jedan od parametara konačno mnogo bolje skockane odbrane „Želje“ na ovom meču.

Obrad Radulović je dva puta uhvatio Kocića „na spavanju“ i održavao svoj tim na minimalnom minusu do 9. minuta (5:4), ponovo je Spasić povisio na 6:4, Živković pogodio prečku iz sedmerca, Trnavac zaustavio već treći šut Ace Stojanovića, ali Spasić pogađa dva vezana penala između kojih je Kocić zaustavio „zicer“ Živkoviću i rezultat 8:4 u 14. minutu naterao je trenera debitanta na klupi Partizana Željka Radojevića da zatraži tajm-aut.

Nastavile su Nišlije u istom ritmu, koji je diktirao razgoropađeni Vladimir Jevtić, koji je iznuđivao gotovo sve pomenute penale, ali par puta i vrlo atraktivno pogađao, pravivši velike probleme odbrani gostiju. Došao je „Želja“ do šest golova prednosti, koju je Partizan na kratko prekinuo mini parcijalom 2:0 sa igračem više (13:9), zatim je Spasiću dva vezana sedmerca odbranio Trnavac i gosti su zapretili primakavši se na 14:11, a onda Spasić i Pavlović iz kontranapada povisuju na plus pet i „Želja“ je čak imao pola minuta za poslednji napad nakon tajm-auta, ali umesto gola za plus šest, Milovanović baca loptu napamet u aut, a Bajčeta postiže retko viđen gol, uz zvuk sirene. Skoro pa sa centra je iznenadio Kocića za 17:13 pri odlasku na veliki odmor.

Prvih desetak minuta drugog poluvremena igralo se gol za gol, bio je jedan kritičan momenat za domaći tim na 20:17 u 38. minutu, ali je usledila serija Železničara od 7:1 kojom je meč definitivno prelomljen. Nju je pokrenuo Aleksandar Stojanović, koji se konačno razigrao, svih svojih pet golova postigao u drugom poluvremenu, Jevtić je nastavio da dominira na crti, a nalet Nišlija samo na kratko je prekinuo njihov doskorašnji igrač Nemanja Živković, koji je tek u 47. minutu postigao prvi gol iz igre.

„Željina“ prednost rasla je do maksimalnih 34:23 u 54. minutu, a onda je trener Đorđe Teodorović ukazao šansu svih igračima sa klupe, osim golmanu Darku Stošiću, a skoro svi su se upisali u strelce, čak je i Nemanja Cvetković postigao svoj superligaški prvenac.

REČ TRENERA

ŽELJKO RADOJEVIĆ, PARTIZAN: -Ja sam i u najavi utakmice rekao da Železničaru fali malo da bi mu se sklopile sve kockice i da bi ličio na ono na šta je, na našu žalost, večeras ličio. To je preiskusna ekipa, u koju se Aca Stojanović veoma dobro uklopio i kao čovek i kao igrač, i to je „Željin“ pun pogodak. Onda su razigrani i svi drugi igrači. Nama je malo toga polazilo za rukom, imam utisak da smo promašili 19 „zicera“, onda ne možemo da pobedimo ni mnogo slabiju ekipu. Sve čestitke kolegi Teodoroviću, ali meni to nije iznenađenje, on je i prošle sezone u Šapcu napravio veliki iskorak.

ĐORĐE TEODOROVIĆ, ŽELEZNIČAR: -Čestitke Partizanu na fer igri. Nisu uspeli da ostvare dobar rezultat, ali mi smo danas bili jako motivisani. Kolegi Radojeviću želim puno sreće u radu, nije lako biti nov na klupi Partizana. Te prve utakmice mogu da budu ili najbolje, ili baš ovakve. Samo glavu gore, u toj ekipi ima i mladosti i iskustva, doći će sve to na svoje mesto. Što se same utakmice tiče, bilo nam je jako teško prethodnih deset dana. Odigrali smo protiv Zvezde dobrih 50 minuta, pa nam uzeše bodove iz ruke, što nas je mnogo poremetilo, i u Subotici nismo izgledali nikako! Onda smo se skupili, dogovorili se da maksimalno radimo, ozbiljno doživljavamo svaki trening, svaku loptu, svaki duel i nekako sam imao sigurnost da kad se tako radi, ne možemo da izgledamo loše. Neverovatno je kako su momci bili disciplinovani i kako su ispoštovali svaki dogovor. Kada Železničar nastupi ovako, trener sija od zadovoljstva. Slažem se sa kolegom da se Aca Stojanović sjajno uklopio i da za sobom povlači ostale igrače da budu još bolji. Okrećemo se jako gustom ritmu utakmica, koji kreće od subotnjeg gostovanja u Kostolcu. Ja se nadam da je ovo početak jedne serije gde Železničar pokazuje svioju snagu.