Naisa u četvrtfinalu Čelendž kupa

Izvor: Niški portal | 10-Feb-2020 | 07:45

Ekipa Naise jedini je preostali predstavnik srpskog rukometa u evropskim kupovima. Ekipa iz Niša slavila je i u revanšu protiv ekipe HIB Handball iz Graca sa 30-24 (14-12), pa se tako u narednu rundu takmičenja plasirala rezultatom 60-38!

Kao što i sam rezultat iz revanša pokazuje Naisa je teže nego što se očekivalo došla do pobede u Čairu. Sam meč doneo je i dobre i loše stvari. S jedne strane utisak je da rukometašice Naise nisu ušle fokusirano u meč, puno su grešile u predaji lopte, a pogotovo kod dugih pasova u kontranapadima...U pojedinim  trenucima bilo je i bezidejnosti u napadu. Sa druge strane, nove igračice u timu se uklapajju i sve su efikasnije,   Jelena Terzić postigla je 8 golova, a Jovana Bogojević 4 gola, dok je i Teodora Petković pokazala da može da bude itekako korisna i da od nje  tek mogu da se očekuju dobre partije. Na svom kontu ona je upisala 6 pogodaka, dok je kapitenka Marija Filipović 5 puta zatresla protivničku mrežu. Dobro je i to što je trener Svetislav Jovanović pružio šansu svim igračicama.

Naisa narednog vikenda igra derbi meč sa ekipom Jagodine. Ova utakmica igra se u Nišu, u hali „Čair“, a ulaz je slobodan.

Niš, Hala „Čair“. Gledalaca: 500. Sudije: Premisi Fukala, Radek Mohila (Češka). Sedmerci: Naisa 4(4(, HIB Handball 5 (4). Isključenja: Naisa 8 minuta, HIB Handball 4 minuta.

ŽRK Naisa: Milena Petković 11 odbrana, Ivanović, Đurović, Terzić 8, Radović 1, Teodora Petković 6, Magdalena Petković, Pejović, Milojević 3, Stamenković 1, Nikolić, Filipović 5, Perazić 2, Rajković, Bogojević 4.

HIB Nandball: Krenn, Skerlak 3, Hercog, Vieder, Bajrić, Spalt 4, N.Davidović 4, Nikolić 2, Goriup, Riner, Nojmajster, Švajghofer, Albek 9, Babić 2, Valant, L. Davidović.