Železničar ispao iz Čelendž kupa

Izvor: Niški portal | 25-Nov-2019 | 11:00

ŠESNAESTINA FINALA ČELENDŽ KUPA ZA RUKOMETAŠE: BANJIK KARVINA-ŽELEZNIČAR 33:28 (20:13)

Karvina, 24. novembra. Hala STARS. Gledalaca: 1000. Sudije: Vadims Jaskins i Eduards Zabko (Letonija). Sedmerci: Karvina 4(3), Železničar 3(2). Isključenja: Karvina 10, Železničar 6 minuta.

BANJIK KARVINA: Marjanović (7 odbrana), Mokroš (1 odbrana), Bruna 4, Mončka 6(1), Urbanski, Gromiko 1, Plaček, Čudoba 2(2), Uzek 3, Solak 5, Skalicki 2, Nantl, Zbranek 2, Nedoma 7, Ruza, Čošik 1.

ŽELEZNIČAR: Kocić (16 odbrana), Matović, Stošić, Bojan Radivojević, Milovanović 4(1), Stanojević 2, Petrović, Boris Radivojević, Milosavljević 4(1), Spasić 4, A. Stzojanović 6, Jevtić 5, Cvetković, Potkonjak, D. Stojanović, Pavlović 3.

Semafor: 3:1(4), 6:5(10), 11:6(19), 15:9(26), 16:12(28), 21:13(31), 23:18(38), 25:21(43), 27:21(46), 29:23(53).

Rukometaši Železničara završili su ovosezonsko učešće u Evropi. Dva gola prednosti iz Čaira nisu bila dovoljna za prolaz u osminu finala Čelendž kupa, Nišlije su u revanšu izgubile od Karvine u Češkoj sa 33:28.

Imaće za čime da žale u „Želji“, od ona dva gola prokockana u poslednja dva minuta prve utakmice, preko katastrofalne završnice prvog poluvremena u revanšu, kada su dozvolile domaćinu da serijom 4:1 za manje od dva minuta, zaključno sa golom sa preko 12 metara uz zvuk sirene sa igračem manje, ode na odmor i odnese velikih plus sedam (20:13). U nastavku je pokazan karakter, Nišlije su par puta prišle na četiri gola minusa, ali uvek je malo falilo, u odsudnim momentima dolazilo je do gotovo nestvarnih promašaja, što je, uz očekivano domaćinsko suđenje, dovelo do konačnog ishoda. Brdo promašenih zicera, posebno onda kada se rezultat lomio, preskupo je koštalo Nišlije.

Aleksandar Stojanović je postigao prvi gol na meču za, ispostaviće se, jedino vođstvo Železničara na utakmici. Domaćin, koji je meč krenuo odbranom 5-1, odgovorio je serijom 3:0 i u nastavku sve vreme kontrolisao rezultat. Teodorović je krenuo sa Milosavljevićem na srednjem beku, on je dobro otvorio meč, njegova i Stojanovićeva po dva gola bila su dovoljna za minimalan minus u 10. minutu (6:5). Jevtić je tada morao na kratko van igre zbog povrede, Milosavljević je izborio, pa promašio sedmerac, Petroviću je zicer skinuo Marjanović, pa je nekoliko odličnih odbrana Kocića bilo uzaludno, a Česi su, nošeni izuzetnim Dominikom Solakom, uz organizaciju igre Brune sličnu onoj u prvom meču u Čairu, dobili krila i serijom 4:0 otišli na 11:6.

Pri rezultatu 11:7, krajnje sumnjiva odluka sudija, poništili su pogodak Spasića na prazan gol zbog nepostojećih koraka i „isekle“ goste, u momentima kada je domaćin ponovo napadao sedam na šest, kao u većem delu prvog meča. Na jednu sudijsku grešku, nadovezale bi se dve igrača Železničara, odbrana je takođe popustila i Česi prvi put odlaze na plus šest (15:9 u 26. minutu). Uspeo je „Želja“ da smanji na minus četiri (16:12), a onda je jako loše završio prvo poluvreme. Par grešaka Ace Stojanovića u napadu, Nedoma je surovo kaznio na drugoj strani terena, a onda je Uzek iznenadio Matovića uz zvuk sirene sa preko 12 metara, kada su domaći imali igrača manje u polju i bilo je to ogromnih 20:13 na poluvremenu.

Dodatno uvećanih posle gola Brune u prvom napadu nastavka meča. Stanojević je promašio zicer, Kocić sprečio minus devet, Pavloviću je suđeno probijanje, pa su Česi imali još jedan napad za rekordnu prednost, da bi Đorđe Spasić svojim tek prvim golom na meču u 33. minutu prekinuo seriju Karvine. Stanojević je, na svoj rođendan, ubrzo promašio još jedan zicer i trener ga je povukao van igre, ali se golovima Jevtića i Pavlovića Nišlije primiču na 23:18, a ubrzo, pogocima Jevtića i Milosavljevića, uz fenomenalne odbrane Miroslava KLocića, i na 24:20 nakon samo deset minuta igre u drugom poluvremenu.

Pokazali su gosti karakter, nisu odustajali ni kada su ih svi bili otpisali, ali kada god bi imali priliku da se dodatbo porimaknu i ugroze ukupnu prednost domaćina, usledili bi nekarakteristični promašaji iz otvorenih pozicija, Sedam ili osam stativa pogodile su Nišlije na ovom meču, Spasić i Jevtić mašili su zicere u važnim momentima, kada se rezultat lomio, a pri rezultatu 25:21, Petrović je naivno zaradio isključenje zbog igre nogom, što domaćin koristi da u toim periodu odmakne na dva dodatna gola viška. Onda je „Želja“ imao igrača više na parketu posle iusključenja trune, ali je Spasić pogodio stativu iz čiste pozicije na 27:22, a kada su arbitri iz Letonije prestrogo isključili Milovanovića, Karvina se ponovo odlepila na šest golova viška i, ma koliko da se Nišlije nisu predavale, više nije bilo ni snage, ni vremena za totalni preokret.

Teodorović: Nenadoknadiv minus iz prvog poluvremena

-Jako težak meč, kao što smo i očekivali. U prvom polubvremenu se nismo snašli, imali smo previše grešaka i promašenih zicera, a ni odbrana nam nije bila na nivou i onda ekipa brzo potone, kada smo otišli na minus sedam. Radili smo dobro na poluvremenu, verovali da možemo, stigli na neka četiti gola i uvek bi nam malo falilo da dodatno zakomplikujemo meč, a onda bi sve bilo moguće. Momcima sam čestitao na iskazanom karakteru, na sportskom ponašanju tokom celog putovanja, kao i na samoj utakmici. Bolje da smo se oprostili na ovaj način, a iz svega ćemo izvući značajne pouke za nastavak sezone.