CRVENO-BELA DOMINACIJA! Nišlije osvojile Kup Srbije!

Izvor: Niški portal/ossrb | 10-Mar-2019 | 21:24

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije, pošto su u finalu u Lajkovcu savladali Radnički iz Kragujevca 3:0, po setovima 25:18, 25:21, 25:20.

Treba napomenuti da startnu postavu Crvene Zvede ove sezone čine Nišlije, Milutin Nejić i Nemanja Mašulović, kao i Lazar Dodić iz Leskovca.

Meč je trajao 82 minuta, a Zvezda je ubedljivom igrom osvojila 14. trofej u nacionalnom Kupu.

Utakmicu u "Hali sportova" u Lajkovcu posmatralo je 2.600 gledalaca, a ono što su videli bila je dominantna igra Beograđana koji su serijama na početku svakog seta dolazili do ubedljivih prednosti. Ekipa Radničkog uglavnom se prekasno budila pa su crveno-beli prvi stizali do 25 poena.

Crveno-beli su tako prekinuli mini-dominaciju Novog Pazara, koji je u prethodne dve godine bio najbolji u ovom takmičenju, i osvojili su trofej posle tri godine. Sa druge strane, odbojkaši Radničkog nisu uspeli da dođu do drugog Kupa, jer su do sada jedini put bili najbolji 2008. godine.

Ujedno, ovim trofejom beogradski crveno-beli su se izjednačili sa Vojvodinom, koja je takođe Kup osvajala 14 puta. Najbolji u pobedničkom sastavu bili su Lazar Dodić, rođeni Leskovčanin. sa 17 i Danilo Pavlović sa 14 poena, dok su se kod Kragujevčana istakli Uglješa Ilić i Nik Sotnik sa po osam poena.