FLORA - RADNIČKI 2:0

Izvor: Niški portal | 11-Jul-2019 | 23:00

Radnički je doživeo poraz u Talinu. Domaća Flora je savladala vicešampiona Srbije sa 2:0 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope i pokazala da će novi trener Simo Krunić morati da odradi teažk posao u narednih sedam dana ukoliko želi da Radnički izađe na crtu Ajntrahtu iz Frankfurta u drugom kolu kvalifikacija.

Prvo poluvreme bilo je loše. Jedino uzbuđenje viđeno je u 41. minutu, kada je pored trojice igrača gostiju levi bek Flore Jarvelaid  stigao do opasne zone, poslao je oštru loptu u kazneni proctor, a  malo je nedostajalo da Stefan Đorđević u pokušaju da otkloni opasnost pogodi sopstvenu mrežu. Srećom, usledio je samo korner za Floru.

Drugo poluvreme je krenulo mnogo dinamičnije, a u 51. minutu su obe ekipe imale stopostone šanse da dođu do vođstva.  Najpre je Meleg odlično uputio centaršut pred gol domaćina, prilikom intrevencije golman Flore ispustio je loptu koja je došla na noge Bondarenku, koji je uspeo da je zahvati i uputi ka praznoj mreži Estonaca, ali je sjajno intervenisao Kusk, blokirao udarac i sprečio siguran pogodak. Nekoliko sekundi pošto je njena odbrana otklonila opasnost pred svojim golom u samo dva poteza Flora je došla do velike prilike. Odbijenu loptu na sredini dela terena primio je Miler i iz prve proigrao Vasiljeva, koji je krenuo sam ka golu Radničkog. Imao je iskusni plejmejker Flore desno od sebe potpuno slobodnog Sorgu, ali je odlučio da sam završi akciju. Ušao je u kazneni prostor Radničkog, šutirao ka golu, ali je golman Nikola Petrović fantastičnom intervencijom uspeo da spasi svoju mrežu.

U narednom periodu nije bilo uzbuđenja, a onda je trener Flore u 73. minutu na teren poslao Lepika umesto neprimetnog napadača Sorge, a ovaj mu se za ukazanu šansu zahvalio na najbolji mogući način dva minuta kasnije.

Posle skraćenog kornera sa leve strane loptu je pred gol Nišlija ubacio Miler, stvorila se gužva u kojoj je loptu glavom zahvatio i poslao je pod prečku Lepik. Golman Petrović je zaustavio njegov prvi udarac odbivši loptu na samoj gol-liniji u vazduh, ali je Lepik ostao koncentrisan i bio je brži od svih ostalih, pritrčao je i uspeo da glavom pogodi mrežu, za 1:0.

Radnički je potom svim silama krenuo po izjednačenje, ali su okuraženi fudbaleri Flore uspešno osujetili pokušaje Jirke, Stojanovića i Makarića.

Težak udarac niškoj ekipi zadat je u 89. minutu. Izabranici Sima Krunića su pošli u napad, ostavili mnogo praznog prostora, a onda je neumorni Vasiljev oduzeo loptu na svojoj polovini i povukao munjevitu kontru (tri na dva), na 16 metara od gola razmenio je dupli pas sa Livakom i izbio sam pred Petrovića, koji mu je skinuo dva zicera, ali mu se lopta vratila i treći put i tada više spasa nije bilo, 2:0.

Revanš meč zakazan je za 18. jul od 20.45 sati u Nišu, kada će Radnički pokušati da napravi pravi podvig i izbori dvomeč sa Ajntrahtom.

Krunić: U revanšu na sve ili ništa

Trener Radničkog Simo Krunić izjavio je da je ekipi jako teško pao poraz od Flore rezultatom 2:0 i da će u revanšu učiniti sve da nadoknade minus i prođu u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

-Jako teško nam je pao poraz. Izjednačeno do 75. minuta, a mi smo posle primljenog prvog gola pokušali da se vratimo, ali nismo uspeli i primili smo još jedan. Flora je u ovom trenutku spremnija, a mi smo dosta konfuzno delovali u finišu. Verujte da nas je sramota zbog ovog poraza. Pred našom publikom ćemo sigurno igrati bolje i pokušaćemo na sve načine da okrenemo ovaj rezultat. Igraćemo na sve ili ništa. Ovo nam je prva zvanična utakmica, presudio je prekid u 73. minutu, pre toga nije se videla razlika. Tražimo krivicu u nama, sami smo krivi za ovaj poraz- istakao je Krunić.

Napadač Nišlija Milan Bojović rekao je da su svi u ekipi očekivali bolji rezultat.

-Bili smo u egalu 75 minuta, presudila je ta njihova spremnost. Izgubili smo utakmicu, bitku, ali nismo rat. Ostaje nam da se konsolidujemo i u Nišu okrenemo rezultat i obradujemo naše navijače- rekao je Bojović.

FLORA – RADNIČKI 2:0 (0:0)

Talin, 11. jula. Stadion: “Le Kok Arena”. Gledalaca: 2.000 Sudija: Alesandru Tean (Moldavija) 7. Strelci: 1:0 Lepik 75.- 2:0 Vasiljev 89. Žuti kartoni: S. Đorđević, Todorovski (Radnički).

FLORA: Igonen, Purg, Kusk, Jarvelaid, Kams , Kreida, Ainsalu, Vasiljev, Miler, Livak , Sorga (od 73. Lepik).

RADNIČKI: Petrović, Ostojić , L. Đorđević , S. Đorđević, Todorovski, Noma, Bondarenko, Meleg (od 77. Stojanović), Tomić (od 63. Batrović), Jirka, Bojović (od 70. Makarić).