Konačno pobeda Konstantina

Izvor: Niški portal | 16-Jan-2017 | 10:15

Košarkaši Konstantina ostvarili su prvu pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije i tako prekinuli niz od 12 uzastopnih poraza.

Oni su savladali na gostujućem parketu ekipu Smedereva, koja se na tabeli nalazla tik iznad njih, rezultatom 85:68.

Najbolji u niškom timu bio je Slaviša Bogavac koji je ubacio 23 poena uz 15 skokova i 7 asistencija i tako stekao indeks.

Trener Konstantina Ivan Simić radovao se svojoj prvoj pobedi na klupi niškog tima, ali još više uspehu za koji se nada da bi mogao da pokrene njegov tim:

–Najzad! Konačno smo uspeli da dođemo do toliko željene pobede u meču u kojem smo ispunili sve ono što smo dogovorili. Zaustavili smo Karadžića i Tomića, dominirali u skoku, bili strpljivi i konstantni u većem delu utakmice… Malo smo samo žurili u trećoj četvrtini u želji da što pre „prelomimo“ meč u svoju korist, što su oni iskoristili da nam priprete, ali posle tajmauta sve je došlo „na svoje“ i do kraja smo odigrali mirno i koncentrisano. Ne bih nikoga izdvajao, jer je ovo timska pobeda, ali Bogavac je zaista bio sjajan, baš kao i Rendal u drugom poluvremenu, ali odbrana je ta koja nam je otvorila put do uspeha. Iskreno se nadam da bi ova pobeda mogla da nam pruži veliki podstrek za nastavak sezone i da ćemo pokazati da za nas još nije sve izgubljeno - rekao je Simić posle prve pobede Nišlija, a navodi  se na zvaničnom sajtu OKK Konstantin.

U narednom kolu Nišlije gostuju ekipi Beovuk 72, u subotu 21. januara u 16 sati.