Na Čairu pet pogotka Saše Marjanovića

Izvor: | 28-Apr-2016 | 20:54

Radnički-Radnik 5:1 (3:1) pred oko 3.000 ljubitelja fudbala

U komšijskom derbiju na niškom Čairu i najboljoj igri ovog proleća fudbaleri Radničkog, ili bolje rečeno nadahnuti i izvaredni Saša Marjanović „sa saradnicima“, oduševili su oko 3.000 ljubitelja fudbala. Sa pet pogotka Marjanovića savladan je surdulički Radnik sa 5:1 (3:1).

Susret je počeo pravom filigranskom minijatruom Saše Marjanovića – odlično uposlen na desnoj strani od Đuričkovića, Marjanović je u trku primio loptu i prebacio je levom nogom preko jednog fudbalera Radnika, uleteo u kazneni prostor gostiju i pre nego što je lopta pala na zemlju zahvatio je desnom nogom, lobovao istrčalog Ristića i pogodio sam rogalj – 1:0 za Radnički, 6.minut.

Još se oduševljene izvarednim potezom ovog niškog fudbalera nije stišalo, a Radnički je duplirao svoju prednost: Petrović je centrirao oštro sa desne strane, na loptu je krenulo nekoliko domaćih i gostujućih igrača, a kapiten niškog tima Jovanović je bio najprisebniji i spustio je ka Marjanoviću koji je grudima sproveo u mrežu. Pokušao je fudbaler Radnika Simonović da otkloni opasnost na gol crti, ali je uspeo samo toliko da potvrdi drugi pogodak domaće ekipe – 2:0 za Radnički, 11.minut.

U 25.minutu viđena je najlepša akcija na utakmici – D.Bulatović je sa leve strane ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, kapiten Jovanović je u skoku glavom produžio do Marjanovića koji u padu takođe glavom gađa prema mreži Radnika, ali je njegov udaraczavšio tik iznad prečke. Niški napadači nagrađeni su aplauzom na otvorenoj sceni.

Gosti koji ovog proleća zaista igraju veoma dobro, nisu se predavali i posle kornera u 30.minutu smanjili su na 1:2. Posle gužve pred golom Radničkog lopta je došla do Radovanovića koji je iz prve raspalio po njoj i poslao je iza leđa niškog golmana A.S. Jovanovića. 1:2, 30.minut.

Primljeni gol bio je opomena za ekipu Milana Rastavca, koja pet minuta kasnije postiže novi pogodak. Ponovo je strelac bio Saša Marjanović ovog puta iz slobodnog udarca sa oko 25 metara: oštro je i precizno šutirao pored živog zida i lopta je odsela u desnom uglu gola Radnika – 3:1, 35.minut.

Posle pauze prvu šansu imali su gosti (51.minut) kada je Vuković glavom šutirao pored same stative gola Radničkog. Odmah potom sa 25 metara oprobao se trostruki strelac Saša Marjanović, da bi već u 54.minutu domaći golman A.S. Jovanović bravuroznom intervencijom spasao svoju mrežu.

Petnaestak minuta Saša Marjanović iz slobodnog udarca sa leve strane, sa 25.metara velemajstorski pogađa stativu od koje se lopta odbija u mrežu za 4:1 (75.minut), a dva minuta pre kraja svoju veličanstvenu partiju ovaj fudbaler kruniše pobedu Nišlija i svojim petim pogotkom.

Stadion na Čairu. Gledalaca: oko 3.000. Sudija: Nemanja Petković (iz Beograda) 7. Strelci: Saša Marjanović u 6., 11., 35.,75. i 88.minutu za Radnički, a Radovanović u 30.minutu za Radnik. Žuti kartoni:Petrović i R.Bulatović (Radnički), Mutavdžić (Radnik)

RADNIČKI: A.S.Jovanović 7, Petrović 7,5, R.Bulatović 7, Lakić-Pešić 6,5, D.Bulatović 6,5, Marjanović 10, Đuričković 7,5, Tomić 7 (od 56.Bogdanović 6,5), A.M. Jovanović 8, Apostolović 6,5 (od 73.Todorović-), Mrkić 7.

RADNIK: Ristić 6, Vuković 6,5, Simonović 5,5, Vučetić 5,5 (od 67.Jovanović-), Arsić 6 (od 84. Suraka), Stojanović 6 (od 77.Pavlović-), Radovanović 6,5, Mutavdžić 5,4, Putinčanin 6, Deletić 5,5, Marković 5,5.

Igrač utakmice: Saša Marjanović (Radnički)