Nais ponovo brojao do 17

Izvor: Niški portal | 07-Oct-2019 | 09:24

Vaterpolisti Naisa pobedili su Medveščak iz Zagreba na svom bazenu sa ubedljivih 17:8 u susretu trećeg kola Regionalne A2 lige.

Niški tim je na taj način vezao dva trijumfa u ligi, a zanimljivo je da je i prošle subote u Zadru uspeo da postigne čak 17 golova.

Tim Jovana Serafimovića je u meč ušao autoritativno i agresivno, pa je uspeo da ga prelomi već početkom druge četvrtine kada je poveo rezultatom 5:0. Do kraja je Nais samo uvećavao prednost, a pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog trenutka.

Domaćin je prvu deonicu dobio sa 2:0, a mrežu Zagrepčana su tokom uvodnih osam minuta udarcima iz pozicionih napada pogađali Vukašin Ganić i Petar Vujović.

U prva dva minuta druge četvrtine Nais je postigao tri gola, poveo sa 5:0 i praktično završio ovaj meč. Golove u ovoj munjevitoj seriji  postigli su Radovan Latinović i dva puta Matija Milošević. Medveščak je srediom ove deonice odgovorio pogocima Lipeja i Miljaka za 5:2, da bi se domaćin vratio na plus pet (7:2) zahvaljujući golovima Uroša Vasića i Radovana Latinovića iz dobro izgrađeih akcija sa igračem više u bazenu. Na veliki odmor otišlo se rezultatom 7:3, jer je u samom finišu Igora Lazića ponovo savladao Nikola Miljak.

Nais je i treću četvrtinu otvorio sa dva brza gola i poveo sa velikih 9:3, a u listu strelaca su se iz pozicionih napada upisali Aleksa Cvetković i Marko Pavičić. Na 9:4 je smanjio Miljak, potom je deseti gol za Nais postigao golman Igor Lazić, a razigrani Miljak je još jednom pogodio u metu za 10:5. Nišlije su u finišu ovog perioda positgle još dva pogotka pogotka preko Latinovića i Tihomira Živića, pa su u poslednjih osam minuta ušle sa ubeljivih 12:5.

U strelce se početkom četvrte četvrtine upisao i Milan Kovačević silovitim udarcem iz daljine za 13:5, a svoju simultanku u redovima Medveščaka nastavio je Nikola Miljak i sa dva brza gola smanjio rezultat na 13:7. Istom merom mu je odgovorio Uroš Vasić za 15:7, a onda je poslednji gol za goste dao Denoble. U samom finišu susreta Nais je postigao još dva gola, a konačnih 17:8 postavili su Vujović iz kontre i Matija Milošević iz akcije sa igračem više.

Nais sada ima šest bodova, a u narednom kolu će dočekati Solaris iz Šibenika koji je ostvario perfektan start sa sve tri pobede. Taj duel zakazan je za sredu od 20 sati na bazenu Čair.

NAIS-MEDVEŠČAK 17:8 (2:0, 5:3, 5:2, 5:3)

Niš, 5. oktobra. Bazen Čair. Gledalaca: 200. Sudije: Igor Virijević (Srbija) i Bore Rončević (Hrvatska). Igrač više: Nais 4 (4), Medveščak 2 (2). Peterci: Nais 1 (1). Medveščak 2 (2).

NAIS: Lazić 1 gol i 12 odbrana, Točigin, Pavičić 1, Latinović 3, Vujović 2, Matija Milošević 3, Cvetković 1, Kovačević 1, Živić 1, Ganić 1, Vasić 4, Mladen Milošević, Stojanović, Stjepanović.

MEDVEŠČAK: Jukić 9 odbrana, Pavlinić, Fabris, Denoble 1, Gledac, Lovrić, Buconić, Poropat, Miljak 6, Sirovec, Lipar, Škiljić, Tokić, Lipej 1.