Osam medalja niških plivača

Izvor: Niški portal | 21-Mar-2017 | 13:06

Niški plivači osvojili su osam medalja na Otvorenom prvenstvu Srbije, održanom proteklog vikenda u Beogradu na bazenima sportskog centra „11. april“.

Čak šest medalja osvojio je Andrija Petković u kategoriji mlađih juniora. Andrija, jedan od najperspektivnijih srpskih mladih plivača, postao je državni prvak u disciplinama 100m kraul i 50m leđnim stilom. Osim ove dve zlatne medalje, ovaj mladi Nišlija osvojio je i tri srebrne i tri bronzane medalje.

Andrija je na osnovu ovih rezultata uključen u reprezentaciju Srbije, koja će ovog vikenda učestovati na četvoromeču u Banja Luci.

Zapažen razultat ostvario je i Pavle Tešić koji je osvojio dve bronzane medalje u kategoriji junior u disciplinama 100m i 200m prsnim stilom.

Na takmičenju u Beogradu učestvovalo je 482 plivača iz 54 klubova.