(UŽIVO) Kup Radivoja Koraća: ZVEZDA U FINALU (92:73)

Izvor: Niški portal/KSS | 16-Feb-2019 | 22:03

POLUFINALE 2 - MEGA BEMAKS - CRVENA ZVEZDA

Utakmica počela u 21:00

CRVENA ZVEZDA – MEGA BEMAKS 92:70 (12:16, 28:21, 18:24, 29:9)

Crvena zvezda je u drugom polufinalu savladala Mega Bemaks i plasirala se u veliko finale Triglav osiguranje Kupa Radivoj Korać, gde će se u nedelju 17. februara od 17.00 časova boriti za „Žućkovu levicu“ sa Partizanom.

Mega je dobro otvorila utakmicu i u 3. minutu povela sa 5:0 posle trojke Miškovića, a zatim i 7:2. Zvezda je brzo anulirala taj minus i prišla na 6:7 posle tri minuta, ali je ekipa trenera Milojevića mini serijom 9:1 ponovo podigla na 16:7. Međutim, Davidovac je odgovorio trojkom, Peperoglu je dodao dva penala, pa je na kraju prve četvrtine bilo 16:12 za Megu.

Razigrali su se na početku druge deonice Perperoglu i Atić, razmenili po dve trojke, ali je Mega ponovo imala „plus šest“ – 26:20. U tom periodu igre, Zvezdin Grk je ubacio deset poena, a posle polaganja Davidovca Zvezda je prvi put povela u 17. minutu – 33:31. Sve do kraja poluvremena, igralo se koš za koš, a Zvezda je na pauzu otišla „u plusu“ – 42:37.

Crveno-beli su bolje otvorili drugo poluvreme, pa su poveli 47:39 posle dva minuta. Ipak, Mega se brzo vratila u igru, a posle trojke Cerovine došla na samo poen minusa – 51:52. Do kraja ove četvrtine, Zvezda je nekoliko puta imala po šest poena prednosti, ali se u poslednji period igre ušlo potpuno otvoreno – 61:60 za Megu.

Početak četvrte četvrtine bio je potpuno egal. Igralo se koš za koš, a posle osam vezanih poena Berona (dve trojke i dva penala) crveno-beli su poveli 75:65 u 35. minutu. Trojku je dodao i Regland, pa Beron još jednu, za velikih 81:67 nešto manje od četiri minuta pre kraja, pa je praktično već sve bilo rešeno.

Kompletnu statistiku sa meča možete videti ovde

kraj utakmice, Zvezda je u finalu -

40' 92:73 Stali su igrači Zvezde, Ašćerić je pogodio trojku, koju su mu neki među crveno-belima zamerili.

38' 86:69 I Dobrić pogađa trojku, da postavi maksimalnih "plus 17"! Niz hitaca sa distance crveno-belih potpuno približava Zvezdu finalu.

- kraj treće četvrtine - U završnicu  meča ekipa MEGA BEMAX ulazi sa košem prednosti.

30' 60:61 Važni poeni upornog Stanića i trojka Nikole Miškovića u poslednjoj sekundi donose Megi prednost pred poslednjih deset minuta.

28' 58:53 Dobrić utrčava u reket i asistira Ristiću, a Milojević reaguje tajm-autom.

27' 56:53 Ponovo Dobrić "uskače" u prvi plan kada je teško. Snažno je blokirao Miškovića, pa ubacio važnu trojku. Hoće li to stabilizovati crveno-bele?

25' 52:48 Beron pogađa svoju drugu trojku, a Adam Mokoka poentira sa distance, gazeći liniju trojke.

24' Ponovo jako loša sekvenca Zvezde. Beronu je ispala još jedna lopta, što je Atić kaznio trojkom. Crveno-beli su izgubili tri lopte u ovom kvartalu.

23' 47:42 Serija Zvezdinih prekršaja i Meginih slobodnih bacanja. Crveno-beli su za manje od tri minuta igre ušli u bonus. Milojevićev tim šutira slobodna bacanja 8/13.

23' 47:41 Sada nesportski prekršaj na drugoj strani. Reglend je uhvatio za dres Ašćerića, da spreči njegov prodor. Potom je na liniju penala stao i Nikolić.

- poluvreme -  odlazi ekipa CRVENE ZVEZDE sa 5 koša prednosti

20' 42:37 Najatraktivniji potez utakmice - Reglendov trk i "alej-up" asistencija za Dobrića. Crveno-beli su tim zakucavanjem zaokružili povratak posle lošeg početka meča, a bek se nagradio za važan doprinos u odbrani.

20' 40:37 Mega se stabilizovala posle teškog perioda. Mišković je promašio trojku da joj vrati vođstvo, a Simanić je bio fauliran u borbi za skok.

19' 36:35 Ulaskom Ognjena Dobrića, raspoloženi Edin Atić naišao je na probleme u napadu, pa je postigao prve poene posle nekoliko "sušnih" minuta. On je prvi strelac meča, sa 15 poena.

Prva četvrtina je počela čvrstom igrom na obe strane. Košarkaši Crvene Zvezde su zabeležili prve poene u 3.minutu utakmice. MEGA BEMAX je svojom igrom i konstantnim presingom dostigo prednost od 4 razlike u prvoj četvrtini.

- kraj prve četvrtine -

10' 12:16 Kešelj u poslednjoj sekundi sprečava Fundića da poentira, blokadom na kraju Megine kontre.

10' 10:16 Prvu trojku Zvezda pogađa iz osmog šuta. Ubacio je Davidovac. On i Filip Čović pokušavaju da unesu energiju u igru crveno-belih, mada je i plejmejker promašio dva slobodna bacanja.

9' 7:16 Branislav Ratkovica je iznudio prekršaj Boriše Simanića i iskoristio oba penala, da postavi maksimalnu prednost Mege od devet poena.

8' Ristić je sada promašio čist zicer, a Mišković to nije kaznio trojkom.