Pobeda nad domaćinom na startu turnira

Izvor: Niški portal | 16-Aug-2018 | 14:29

Rukometaši Železničara pobedom nad domaćom Strugom od 25:20 (14:12) otvorili su 46. izdanje tradicionalnog međunarodnog turnira, koji se igra u specifičnom abijantu, na otvorenom, na terenu „Ženske plaže“ kraj Ohridskog jezera.

ŽELEZNIČAR: Mihaljević (6 odbrana), Lazić (6 odbrana), Demirović, Janković 1, Milovanović 2(1), Sretenović 3, Mađar, Vejin 1, Spasić 5(1), Savić 2, Babić 2, Jevtić 2, Damjanović, Ćeranić 1, Kljajić 2, Banduka 2, Knežević 2.

Nišlije su sve vreme kontrolisale rezultat, Struga nijednom nije bila u vođstvu, samo je dva puta na startu meča (1:1 i 2:2) uspela da izjednači. Veselin Vujović je meč počeo sa postavom Mihaljević na golu, Spasić i Kljajić na krilima, sa Jevtićem na crti, a bekovskom linijom Sretenović-Knežević-Vejin, sa izmenom odbrana-napad Mađar-Sretenović. Meč su sa po dva gola otvorili Sretenović i Knežević, a onda se raspucao Đorđe Spasić, koji je postigao pet od narednih sedam golova Nišlija za maksimalno vođstvo od plus pet (11:6). U tom periodu odlično je funkcionisala odbrana vicešampiona Srbije. Na 11:7 Kljajić i Spasić maše vezane kontre, ali Nišlije uspevaju da još neko vreme održe pet golova viška, do 14:9, da bi Struga, promenom golmana i ulaskom u igru Aleksandra Stojanoskog, prvo poluvreme okončala serijom 3:0.

Trener Vujović šansu je u nastavku ukazao svim igračima „Želja“ dugo nije uspevao da se odlepi, bilo je tu promašenih zicera, a onda, pri rezultatu 20:18, u 48. minutu, domaćin propušta napad za minus jedan i od tada pa sve do poslednjeg napada na meču postigao je samo jedan gol. Železničaru je potpuno pripala završnica susreta, u seriji 5:1 Banduka i Babić postigli su po dva gola, za sigurnih 25:20 na kraju. U redovima Struge, Citelisvili i Bajramoski postigli su po četiri pogotka.

U drugom meču ove grupe, Konstanca i Alingsas su odigrali nerešeno 21:21, a „Želja“ u četvrtak od 19.15 časova igra protiv Šveđana.