Poslednji polufinalista Partizan

Izvor: Niški portal | 17-Feb-2017 | 21:47

Košarkaši Partizana poslednji su polufinalisti Kupa Radivoja Koraća. Oni su su u hali Čair savladali ekipu Dunava, čije je ovo prvo učešće na Kupu, rezutatom 80:60. U prvoj četvrtini Dunav se dobro držao, taj period igre završen je rezultatom 18:18. U drugoj deonici Partizan je zaigrao čvršću odbranu i dozvolio gostima iz Starih Banovaca da postignu samo 5 poena.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Mihajlo Andrić sa 17 poena, dok je kod gostiju 19 poena postigao Zorčić.

- Zadovoljan sm kako smo igrali, borili smo se maksimalno, nismo mogli da se približimo rezultatski. Zahvaljujem se navijačima koji su došli iz Banovaca i nadam se da ih nismo razočarali, rekao je trener gostiju, Mitar Ašćerić.

- Realno je da smo kvalitetnija ekipa, pokušali smo da minutažom zaštitimo neke igrače, a od sutra se igra za trofej. Utakmice sa Megom su fizički zahtevne. Trener Mege, Dejan Milojević ide na pobedu u svakom meču, zaključio je trener pobedničke ekipe Nenad Čanak.

Polufinalne parove Kupa Radivoja Koraća čine FMP i Cirvena Zvezda, koji se sastaju sutra od 17 časova i Mega Leks i Partizan, čija utakmica je na programu od 21 sat.