RADNIČKI U FINIŠU OSTAO BEZ FINALA KUPA

Izvor: Niški portal | 15-May-2019 | 23:48

Fudbaleri Radničkog nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Srbije.

U revanš meču polufinala Radnički je na svom terenu remizirao sa Partizanom rezultatom 1:1, pa su Beograđani otišli u finale zbog pobede u prvom susretu sa 1:0.

Gosti su imali veći posed lopte u prvih 45 minuta, ali osim nekoliko udaraca sa distance nisu konkretnije zapretili golmanu Nišlija Ristiću.

U nastavku Radnički preuzima inicijativu, ali ni golman gostiju Stojković nije imao preterano mnogo posla. Uglavnom se vodila borba između kaznenih prostora, sa dosta faulova i prekida.

Niški tim je poveo u 75. minutu. Nakon centaršuta sa leve strane, štoperi Partizana nisu uspeli da izbace loptu, ona je stigla do Ranđelovića na levoj strani kaznenog prostora, koji je  odigrao oštru povratnu na "penal" gde ju je prihvatio Saša Stojanović i snažnim udarcem zakucao u mrežu, iza nemoćnog Stojkovića.

I kada su svi na stadionu Čair očekivali da će penali rešiti ukupnog pobednika, Partizan je uspeo da postigne pogodak. Rikardo je u 85. minutu dobio loptu na levoj strani, poslao ju je odmah u peterac gde se ubacio Zoran Tošić i savladao Ristića, za konačnih 1:1.

Partizan će se za trofej boriti sa Crvenom zvezdom, a finalni meč zakazan je za 23. maj na stadionu Čair u Nišu.

REČ TRENERA:

SAVO MILOŠEVIĆ, PARTIZAN: -Čestitke mojim momcima na prikazanioj igri i ulasku u finale. Mislim da je bilo zasluženo. Takođe čestitke na igračima i stručnom štabu Radničkog, ponekad naš fudbal može da izgleda super, kada se sastanu dve ekipe spremne na borbu. Tako je bilo u prvom meču u Beogradu, tako i večeras ovde. Da se i Radnički plasirao u finale, ne bi bilo nezasluženo. Bilo je momenata kada smo igrali dugim loptama, ali delom sam i ja to tražio od igrača, zbog agresije Radničkog, ali i zbog kvaliteta terena, koji je, doduše, bio bolji nego što smo očekivali. Malo smo ga bolje i upoznali od Zvezde, ali ima još dosta do te utakmice.

NENAD LALATOVIĆ, RADNIČKI: -Čestitam i ja i jednoj i drugoj ekipi na prikazanoj igri, Partizanu na ulasku u finale. Mi smo tamo primili gol iz jednog šuta, iz prekida. Ovde je njima pripalo prvo poluvreme, nama drugo. Napadali smo, bili agresivni, postigli pogodak, ali nismo smeli da dozvolimo da prestanemo sa tom agresijom. Ozvolili smo Rikardu da pobegne, okrene se ka golu i centrira... Morali smo da sačuvamo prednost. Ne mogu da budem nezadovoljan. Čestitam igračima na svemu što smo prikazali u ovih godinu dana. Mali fond igrača je izneo sve ove utakmice. Radnuički nikad nije uspeo da osvoji drugo mesto, veže ovoliko pobeda zaredom. Partizanu želim mnogo sreće u finalu.

RADNIČKI – PARTIZAN 1:1 (0:0)

Niš, 15. maja. Stadion Čair. Sudija: Lazar Lukić. Strelci: 1:0 Stojanović 75.- 1:1 Tošić 85.

RADNIČKI: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković (Nikodijević), Đorđević, Drinčić, Bondarenko (Noma),  Stojanović, Ranđelović, Grbić (Petrović'), Haskićl.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Tošić (Smiljanić), Pantić (Georgijević), Pavlović (Ilić), Rikardo.