Radnički - Dinamo 2:0

Izvor: Niški portal | 07-Aug-2018 | 11:02

Radnički je na Čairu pobedio Dinamo iz Vranja sa 2:0, u utakmici trećeg kola Superlige Srbije.

Izabranici Nenada Lalatovića su nakon eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evropu nadigrali Dinamo i opravdali ulogu favorita.

Nišlije su diktirale ritam u prvom delu, a povele su u poslednjim trenucima pogotkom Aleksandra Stanisavljevića. On je posle odličnog duplog pasa sa Haskićem ostao sam na 10 metara od gola i preciznim udarcem savladao Nikolu Bulajića i tako produžio svoj golgeterski niz, pošto je protiv Makabija u četvrtak bio dvostruki strelac.

Ovaj deo igre obeležila je i teška povreda golmana domaćih Mladena Živkovića, kojem je u 34. minutu pukla zadnja loža i čeka ga pauza od minimum dva meseca. On je pre povrede uspeo da spreči gol Surake glavom, jer je sjajno intervenisao, a lopta je od prečke otišla u korner.

Najbolju šansu u nastavku meča imao je Riota Noma, koji je u 55. minutu sa četiri metra prebacio prazan gol, nakon prodora i asistencije Aksentijevića. vs dinamo

Rezervni golman Radničkog Ivan Bulajić istakao se u 68. i 73. minutu, kada je zaustavljao silovit šut Radivojevića i zicer Dimitrova.

Nermin Haskić je u 77. minutu oboren u kaznenom prostoru gostiju, sudija Milan Ilić je pokazao na belu tačku, a precizan sa 11 metara bio je Slađan Nikodijević, za konačnih 2:0.

Radnički sada ima šest bodova na tabeli Superlige Srbije, a u četvrtom kolu dočekaće ekipu Voždovca. Taj duel zakazan je za petak.

RADNIČKI-DINAMO 2:0 (1:0)

Niš, 5. avgusta-stadion Čair. Sudija: Milan Ilić (Ćuprija). Strelci: 1:0 Stanisavljević 45.- 2:0 Nikodijević iz penala 78.

RADNIČKI: Živković (od 34. Bulajić), Aksentijević, Crnomarković, Pankov, Stanković, Mićić, Noma, Grbić, Stanisavljević (od 62. Mrkić), Ranđelović (od 62. Nikodijević), Haskić.

DINAMO: Lakić, Stanković, Pavišić, Zucović (od 65. Ratković), Vukajlović, Onimisi, Stojković (od 60. Dimitrov), Antić, Nedeljković, Sićović (od 56. Radivojević), Suraka.