Radnički-Rabotnički 3:0

Izvor: Niški portal | 10-Sep-2018 | 09:56

Fudbaleri Radničkog savladali su na Čairu Rabotnički iz Skoplja sa 3:0, u međunarodnoj prijateljskoj utakmici.

Nišlije su u svom elementima fudbala nadigrale trenutnog lidera makedonske najjače lige i potpuno zasluženo ubedljivo trijumfovale.

Šef stručnog štaba Radničkog Nenad Lalalatović pružio je šansu svim igračima iz protokola, a samo su Taras Bondarenko i Nikola Aksentijević, koji je na ovom meču nastupao na poziciji levog beka, odigrali svih 90 minuta.

Radnički je od samog starta zagospodario terenom i poveo već u trećem minutu. Aleksandar Todorovski i Nermin Haskić su odlično kombinovali po desnoj strani, internacionalac iz Bosne i Hercegovine je uputio idelan centaršut u peterac, gde je na loptu natrčao rekonvalescent Siniša Babić i glavom je zakucao u mrežu, za 1:0.

Niški tim je do kraja prvog poluvremena potpuno dominirao, gosti nisu uspevali da izađu sa svoje polovine, šanse ispred gola Makedonaca ređale su se kao na traci, ali je rezultat ostao nepromenjen. U ovom periodu igre briljirao je golman Rabotničkog Danijel Božinovski, koji je odbranio zicere Haskiću, Mijailoviću i Grbiću.

U drugom poluvremenu su zaigrali rezervisti, a dirigentsku palicu u igri domaćih preuzeo je iskusni Saša Stojanović, koji je u 52. minutu postigao drugi pogodak na ovoj utakmici. Marko Mrkić je na desnoj strani terena uposlio Aleksandra Jovanovića, ovaj je zavrnuo loptu šesnaesterac za Stojanovića, koji je preciznim udarcem sa desetak metara savladao Božinovskog, za 2:0.

Izabranici Nenada Lalatovića su i nakon ovog gola nastavili da pritiskaju goste, odlične prilike propustili su Slađan Nikodijević i Marko Mitrović, da bi nekadašnji omladinac Čelsija svoju dobru partiju ipak krunisao u 85. minutu.

Bondarenko je sa svoje polovine poslao savršen pas u prazan prostor, Mitrović je umakao čuvarima, izbegao ofsajd zamku, izašao u punom trku oči u oči sa rezervnim golmanom Berkom i rutinski ga prevario, za konačnih 3:0.

RADNIČKI-RABOTNIČKI 3:0 (1:0)

Niš, 8. septembra-stadion Čair. Sudija: Aleksandar Živković (Niš). Strelci: 1:0 Babić 3.- 2:0 Stojanović 52.- 3:0 Mitrović 85.

RADNIČKI: Ristić, Aksentijević, Crnomarković, Mijailović, Todorovski, Bondarenko, Drinčić, Grbić, Babić, Stanisavljević, Haskić.

U drugom poluvremenu su igrali: Ivanović, Stojanović, Aleksa Jovanović, Aleksandar Jovanović, Mrkić, Apostolović, Nikodijević, Damnjanović, Mitrović.

RABOTNIČKI: Božinovski, Najdovski, Dimitrovski, Erera, Borha, Todorovski, Stjepanović, Pejev, Petkovski, Nedeljković, Žoel.

U drugom poluvremenu su igrali: Berk, Fazliju, Kolevski, Stankovski, Petrovski, Ajdimi, Lazarevski, Ackovski.