Radnički pobedio Voždovac i prekinuo lošu seriju

Izvor: S.P. | 23-Apr-2016 | 23:05

Fudbaleri Radničkog upisali su prvi trijumf u Plej-ofu Superlige Srbije, pošto su u susretu 2. kola, a ukupno 32. prvenstvenog kola savladali ekipu Voždovca rezultatom 2:0 (1:0)

Prvi gol na meču bio je delo Petra Đuričkovića, koji je već u osmom minutu odličnim udarcem sa 18 metara savladao gostujućeg golmana Miloševića, dok je konačan rezultat postavio Radoš Bulatović u 70. minutu, kada je samo sproveo loptu u mrežu nakon pokušaja Nemanje Lakića-Pešića.

Izabranici Milana Rastavca su tokom čitavog meča bili bolji rival, sve vreme pritiskali indisponirane goste i potpuno zasluženo stigli do pobede, kojom su prekinuli niz od tri vezana poraza u ligi. Mogao je Radnički i do mnogo ubedljivijeg trijumfa, ali Apostolović i Đuričković nisu iskoristili stopostotne šanse u 32. i 50. minutu.

Naredni meč u Plej-ofu Radnički igra u četvrtak od 20 časova, kada će na Čairu dočekati Radnik iz Surdulice.