Radnički protutnjao Banovim brdom

Izvor: N.P. | 07-May-2016 | 22:00

Fudbaleri niškog Radničkog savladali su u Beogradu ekipu Čukaričkog sa 5:1 (4:0), u susretu 35. kola Superlige Srbije, odnosno 5. kola Plej-ofa.

Najkvalitetnijom partijom u sezoni Nišlije su poptuno deklasirale favorizovanog domaćina i ostale u igri za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Radnički je poveo u petom minutu pogotkom Nemanje Lakića-Pešića,a vođstvo je duplirao Saša Marjanović u 33. minutu iz slobodnog udarca. Fantastično prvo poluvreme zaokružio je Marko Mrkić golovima u 34. i 36. minutu. Marjanović je svoj drugi pogodak postigao u 47. minutu, a jedini gol za Čukarički dao je Saša Jovanović u 59. minutu.

Radnički je i pored ovog trijumfa ostao na petom mestu na tabeli sa 32 boda, jednim manje od Vojvodine, koja je u gostima pobedila novog šampiona Srbije Crvenu zvezdu sa 3:1.

Niški tim u narednom kolu dočekuje Partizan.