Sa igračem više Radnički pobedio Voždovac

Izvor: Niški portal | 05-Dec-2018 | 21:55

Fudbaleri Radničkog nastavili su da nižu sjajne rezultate u Superligi Srbije, pošto su u utakmici 19. kola kao gosti savladali ekipu Voždovca sa 1:0.

Izabranici Nenada Lalatovića su na taj način ostvarili 13. trijumf u šampionatu i učvrstili drugo mesto na tabeli sa 44 osvojena boda.

Meč koji je igran po teškim uslovima i na veštačkoj travi odlučen u 63. minutu. Golman Voždovca Ilić je pogrešio, Haskić mu je oduzeo loptu, krenuo ka praznom golu, pa ga je Ilić oborio, zaradio crveni karton, a sudija Anđelovski je tom prilikom pokazao i na belu tačku.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je Aleksandar Stanisavljević, koji je matirao rezervnog golmana domaćih Karadžića i postavio konačan rezultat ovog meča.

VOŽDOVAC – RADNIČKI 0:1 (0:0)

Beograd, 5. decembra. Sudija: Novica Anđelovski. Strelac: 0:1 Stanisavljević 63. iz penala. Žuti kartoni: Mašović, Mikić, Jovanović, Purtić (Voždovac), Crnomarković (Radnički). Crveni karton: Ilić (Voždovac).

VOŽDOVAC: Ilić, Ćorković, Duronjić, Jovanović, Luković, Mašović, Mihajlov, Mikić (Milunović), Purtić, Stuparević (Maskimović), Zličić (Karadžić).

RADNIČKI: Ristić, Crnomarković, Pankov, Todorovski, Đorđević, Drinčić, Bondarenko, Grbić (Nikodijević), Stanisavljević (Noma), Ranđelović, Haskić.

REČ TRENERA:

Nenad Lalatović, Radnički:

-Čestitao bih i jednoj i drugoj ekipi na prikazanoj igri i borbenosti. Oba tima su danas htela da pobede, igrala se jedna otvorena utakmica. Prvo poluvreme je bilo izjednačeno, bez stopostotnih šansi, vodila se žestoka borba na sredini terena sa dosta duela. Nama je nedostajao bolji završni pas da bi storili neku veću priliku za gol. Što se tiče drugog poluvremena, ušli smo dobro u njega i to nam se na kraju isplatilo. Mi smo znali da Voždovac voli da igra na način da širi teren preko krila i da zbog toga njihov golman često daje te dijagonalne lopte. To su isto radili i za vikend protiv Crvene zvezde, mi smo se pripremili za to i eto dočekali smo kiks golmana i iskoristili ga na najbolji mogući način po nas. Haskić mu je oduzeo loptu, dosuđen je čist penal i mi smo ga pretvorili u pogodak. Moram da kažem da je Ilić odličan golman, ali ovakvi kiksevi se u fudbalu dešavaju. Imao je i Voždovac svoje šanse za gol, ali mi smo uspeli da sačuvamo mrežu. Ovo su velika tri boda za nas, osvojili smo 44. bod i ostali čvrsto na drugoj poziciji što mene jako raduje. Ekipi Voždovca želim sve najbolje u nastavku takmičenja.

Dragan Aničić, Voždovac:

-Čestitam Radničkom na pobedi i čestitam i jednima i drugima na dobroj utakmici i velikoj borbenosti. Mi smo u prvom poluvremenu, osim u uvodnih desetak minuta, apsolutno kontrolisali meč i propustili smo dve stoposton šanse. Kad već nismo uspeli da damo gol, u drugom poluvremenu smo ga dali sami sebi, ali takve stvari se dešavaju u fudbalu. Ja nemam šta da zamerim mojim igračima, koji su se maksimalno zalagali na terenu. Igrali smo dobro, nosili se sa ekipom koja je u vrhu srpskog fudbala i ja očekujem da ćemo već od sledećeg meča početi da beležimo pozitivne rezultate.