Slavlje na Čairu: Radnički se posle tri i po decenije vraća u Evropu

Izvor: Niški portal | 17-May-2018 | 23:14

Izlazak Radničkog na međunarodnu scenu konačno će se ponovo dogoditi, i to posle 35 godina. Zahvaljujući pobedi protiv Napretka i uz poraz Spartaka od Partizana, niški klub došao je do trećeg mesta na tabeli i obezbedio plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Važnoj pobedi od 4:1 na Čairu prisustvovalo je više od 12.000 Meraklija. Poslednji put u Evropi Radnički je bio 1990. godine, a tada je igrao u grupi Mitropa Kupa, gde je ostvario pobedu protiv Pečuja (2:1) i poraz od Barija (0:3).

Gost poveo, domaćin pobedio

U poslednjem, 37. kolu Superlige Srbije, prvu priliku Radnički je imao u 6. minutu, ali je lopta koju je uputio Saša Stojanović otišla pored gola.

I pored nekoliko šansi za Radnički, Napredak je poveo u 11. minutu golom Nikole Eskića.

Zatim je 6 minuta kasnije niški klub je izjednačio, a gol je posle slobodnog udarca postigao Saša Stojanović. U 31. minutu Nišlije su povele golom Slaviše Stojanovića.

U 49. minutu Radnički postiže treći gol. Saša Stojanović pao je u kaznenom prostoru, dosuđen je penal,dosudio penal, a Slaviša Stojanović je zatresao mrežu.

U 85. minutu Nišlije su postigle veoma lep gol, a strelac je bio Marko Mrkić.

Kada je utakmica završena, usledilo je zajedničko slavlje na terenu. Fudbalerima su se na travi pridružili navijači kako bi proslavili peti izlazak Radničkog u Evropu u njegovoj klubskoj istoriji. Slavlje je kasnije nastavljeno na Keju tačnije kod amfiteatra.