Železničar izgubio u derbiju

Izvor: Niški portal | 05-May-2019 | 20:12

PLEJ-OF SUPERLIGE ZA RUKOMETAŠE: METALOPLASTIKA-ŽELEZNIČAR 24:22 (11:11)

Šabac, 4. maja. Dvorana Zorka. Gledalaca: 1300. Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Metaloplastika 5(3), Železničar 8(5). Isključenja: Metaloplastika 12, Železničar 12 minuta. Crveni karton (tri isključenja): Uroš Todorović (Metaloplastika) u 60. minutu.

METALOPLASTIKA: Jandrić (10 odbrana, 3 sedmerca), Budović, Bomaštar, Vorkapić 5(3), Pisarić 1, A. Babić 4, Došen, Mićić, Matičić 1, Todorović, Rašić 1, Gojković 3, Milić 6, Trkulja, D. Babić 3.

ŽELEZNIČAR: Kocić (11 odbrana), Matović (2 sedmerca), Milovanović 6(3), Sretenović 1, Mađar, Vejin, Milosavljević 2, Živković 2, Spasić 5(1), Gorela 1, Marković 1(1), Jevtić 1, Kljajić 1, Pižurica, Pavlović, Babić 2.

Semafor: 3:2(8), 5:7(20), 10:9(28), 14:11(35), 16:16(44), 21:17(52), 21:20(55).

Železničar je poražen i na trećem gostovanju u plej-ofu. Trudile su se Nišlije, ophrvane brojnim problemima, ali ponovo je, baš kao i protiv Dinama u Pančevu i Vojvodine u Novom Sadu, tako malo nedostajalo pa da rezultat ode na drugu stranu. Ispostavilo se da je izostanak Predraga Vejina, koji jesamo bio u sastavu, ali nije nastupio zbog povrede, bio nenadoknadiv. Na ovoj utakmici, odbrana je uglavnom bila dobra, ali nedovoljno dobra da bi mogla da nadoknadi sve propuste u napadu. Gosti su promašili previše „zicera“, čak tri sedmerca, a kada neigranju Vejina doda izostanak golgeterskog učinka Sretenovića, uz veliki podbačaj još nekih igrača, poraz nije mogao biti izbegnut. Veliki posao su uradili pivotmeni Nišlija Babić i Jevtić, iznudili ukupno šest sedmeraca, ali bila je neophodna još neka opcija u napadu...

„Želja“ je poveo golom Anta Babića i bio je to jedini gol iz igre gostiju u prvih 10 minuta. Jandrić je vezao nekoliko odbrana, pa je Metalolastika prešla u vođstvo, ali ne veće od jednog gola, i to u samo dva navrata, 2:1 i 3:2. Onda je klackalica prešla na stranu Nišlija, koje su sa 5:4 povele golom Babića uz iznuđeno isključenje, ali je isti igrač ubrzo zaradio dva minuta, a priliku da svom timu donese dva gola prednosti nije iskoristio Dobrivoje Marković, promašivši sedmerac, što je na drugoj strani kaznio Milić za 5:5.

Međutim, uz nekoliko dobrih intervencija Kocića, Živković sa dva vezana gola, najpre iz kontranapada, pa nakon što je uhvatio odbijenu loptu posle promašenog sedmerca, donosi „Želji dva gola viška u 20. minutu. Metaloplastika je izjednačila, pa Spasić dva puta zaredom pogodio za 9:7, a onda je tajm-aut Đorđa Teodorovića urodio plodom, preciznije serijom domaćih od 3:0, zaključno sa pogotkom Dejana Babića, koji je prihvatio „otpadak“ nakon odbrane Kocića. Ante Babić je zaradio svoje drugo isključenje, no Jevtić čini dva dobra poteza, najpre postiže gol, pa iznuđuje sedmerac koji u gol pretvara Spasić i „Želja“ ponovo vodi na ulasku u poslednji minut. Međutim, Milić je poravnao na 11:11.

Početak drugog poluvremena možda je i presudno doprineo konačnom ishodu. Jandrić je odbranio „zicer“ Živkoviću i sedmerac Spasiću, a Milić sa dva gola doneo Metaloplastici seriju 3:0 za svega četiri i po minuta, zbog čega je klupa gostiju zatražila tajm-aut. Zaigrao je tada „Želja“ nakratko sa dva pivotmena i dva beka u napadu, Spasić je iznudio sedmerac i isključenje, a Milovanović konačno uspeo da realizuje penal, međutim Kljajić pogađa stativu u pokušaju da smanji na gol zaostatka. Kocić je u tim momentima spasavao „Želju“, koji tek u 41. minutu postiže prvi gol iz igre u nastavku, ali je Milovanović bio nepogrešiv iz sedmeraca, a Milosavljević svojim drugim drugim vezanim golom donosi izjednačenje 16:16, tačno na polovini drugog poluvremena.

I ponovo je trener domaćih uzeo plodosan tajm-aut, jer je usledila serija njegovog tima od 5:1. Najpre je Vorkapić realizovao dva uzastopna sedmerca i vratio Šapčane u sigurno vođstvo, dok je Železničar odigrao nekoliko totalno bezidejnih napada. Pavlović je dodao loptu direktno u ruke protivniku, nakon čega je Matičić realizovao kontru, pa je Kljajić promašio čist „zicer“, a Pisarić na drugoj strani pogodio za rekordnih 21:17. Tada je proradio Nemanja Milovanović, koji je realizovao tri uzastopna napada svog tima i, uz asistenciju Matovića, koji je odbranio sedmerac Vorkapiću, ponovo primakao „Želju“ na gol zaostatka (21:20 u 55. minutu).

Međutim, baš tada je opustila i odbrana, Gojković je prelako postigao dva gola, Kljajić je konačno bio uspešan u napadu za 23:22 na dva minuta do kraja. Dejan Babić je izvukao sedmerac i isključenje Sretenovića, ali je Matović skinupo još jedan penal i Nišlije su krenule u napad za izjedenačenje, koji je jako loše odigran, nakon čega je Dejan Babić zapečatio sudbinu ekipe u kojoj je započeo sezonu. Utakmicu je zatvorio promašaj Alekse Kljajića, u pokušaju da smanji na gol minusa.