Železničar savladao Kikindu

Izvor: Niški portal | 29-Nov-2019 | 06:49

ARKUS LIGA: ŽELEZNIČAR-KIKINDA 37:24 (17:11)

Niš, 28. novembra. Hala Čair. Gledalaca: 250. Sudije: Branislav Đokić i Boban Blagojević (Jagodina). Sedmerci: Železničar 3(3), Kikinda 5(4). Isključenja: Železničar 8, Kikinda 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Kocić (14 odbrana), Stošić (5 odbrana), Matović, Bojan Radivojević 2, Milovanović 4, Stanojević 8, Petrović 2, Boris Radivojević 2, Milosavljević, Spasić 6(3), A. Stojanović 7, Jevtić 1, Cvetković, Potkonjak 2, D. Stojanović, Pavlović 3.

KIKINDA: Kovačević (5 odbrana), Miškov (4 odbrane), Dukatarov 1, Lisica, Golić 1, Kenjalo 1, Kurteš 6, Pavlov 8(3), Potpara 2, Vrgović 4, Trumbetaš, Kosanović 1(1).

Semafor: 4:1(6), 9:4(14), 9:7(16), 16:9(25), 21:15(37), 28:15(43), 34:20(52).

Rukometaši Železničara na sjajan način su zaokružili polovinu osnovnog dela takmičenja u ARKUS ligi. Protiv Kikinde su ostvarili najubedljiviju pobedu jednog tima u dosadašnjem toku prvenstva, izjednačili najbolji golgeterski učinak jedne ekipe (Kikinda je 37 golova primila i u Pančevu) i učvrstili se na trećem mestu na tabeli, sa samo bodom manje od drugoplasiranog Novog Pazara, ali, što je mnogo važnije, sa četiri boda više od ekipa „ispod crte“ plasmana u plej-of.

Konačan ishod mogao se naslutiti i samim pogledom u zapisnik pred početak utakmice. Gosti su u Niš stigli sa svega 12 igrača u sastavu, jedan od lidera tima Milan Lisica nije ni ulazio u igru, pa su se, pred malim brojem gledalaca, nekako olako predali pred Nišlijama, koje su strahovale od prve utakmice nakon evropskog dvomeča sa Česima, ali, ispostavilo se, bez potrebe.

Kikinda je povela golom Kurteša i bilo je to njeno jedino vođstvo na meču. „Želja“ je odgovorio serijom 4:0, uz tri gola veoma raspoloženog Veljka Stanojevića. Domaćin je za 11 minuta primio samo jedan gol iz igre, što govori o čvrstini odbrane, iza koje je ove večeri stajao odlični Miroslav Kocić (10 odbrana samo u prvom poluvremenu). Verovatno bi utakmica formalno i ranije bila prelomljena da u timu gostiju posebno nadahnut nije bio Milan Pavlov. Levokrilni rukometaš, koji je sezonu 2014/15. odigrao u Železničaru, postigao je šest uzastopnih pogodaka i bio jedini strelac svog tima, od onog vodećeg gola Kurteša, sve do 20. minuta! Baš tada su gosti poslednji put pripretili, prišavši na 9:7, a onda su Nišlije dodale gas, pretvarajući svaku dobru odbranu u „lake“ golove iz kontranapada, prilično raznovsrnom igrom, već tada uz „promešane karte“ na terenu od strane trenera Teodorovića, podizale su razliku, koja je u finišu prvog poluvremena, da ne beše stative Spasića i promašene kontre Danila Stojanovića, mogla da iznosi i plus osam.

Gde je stao na kraju prvog, „Želja“ je nastavio na početku drugog poluvremena. Iako su šansu vrlo brzo dobili i „rezervisti“, razlika je već nakon deset minuta igre u nastavku postala dvocifrena i rasla je do maksimalnih 14 golova. Bilo je prostora i za egzibicije, za cepelin Pavlovića za Stanojevića, dodavanje iza leđa Milovanovića za Borisa Radivojevića, a konačan utisak pokvarile su samo povrede Marka Milosavljevića i Aleksandra Pavlovića. Prvi je teren napustio još u prvom poluvremenu, drugi u finišu meča nakon dobijenog udarca u koleno, a ostaje nada da će uspeti da se oporave već za naredni meč, koji „Želja“ igra u ponedeljak od 19 sati, kada će u sali Osnovne škole „Dušan Radović“ dočekati Proleter.

REČ TRENERA

VLADIMIR MITRESKI, KIKINDA: -Čestitam ekipi Železničara na pobedi. Oni su bili kompletni, u punoj snazi, znali smo da igraju sa puno tranzicije, a mi nismo mogli da ih ispratimo, jer smo imali skraćenu rotaciju. Moramo da probamo da se konsolidujemo. Sve najbolje Nišlijama, vidim ih u plej.ofu, jer to zaslužuju.

ĐORĐE TEODOROVIĆ, ŽELEZNIČAR: -Uz zahvalnost ekipi Kikinde na fer i korektnoj igri, još veća zahvalnost klubu Kikindi, ali i Partizanu i Proleteru, koji su svi izašli u susret našim željama, nastalim zbog problema u kalendaru, usled naših utakmica u Čelendž kupu. Prelepo je za srpski rukomet da klubovi mogu da ostvare takvu komunikaciju, nama uopšte nije svejedno da li smo ovu utakmicu igrali juče ili danas. Taj dan odmora više, posle napornog povratka iz Češke, bio nam je presudan. Što se utakmice tiče, ako vi, novinari želite naslov, mogu vam ga ja dati. Ovo je bilo „odrađivanje posla“. Nije bila impozantna igra, ali u ovom momentu je bilo dovoljno za nas. Na kraju 13 goova razlike, bez ikakvih problema, a bilo je i lepe igre na mahove. Treba ovo, ipak, što pre zaboraviti i okrenuti se utakmici protiv Proletera. Samo bih još jednom naglasio da je ovom utakmicom završena polovina takmičenja i mi smo čvrsto na trećoj poziciji, što ne treba da slavimo, ali je odlično, s obzirom na probleme koje smo imali na početku našeg rada. Rastemo kao ekipa, momci su već puni snage, dobijaju na uigranosti, kod kuće imamo stopostotan učinak, pa se nadam da će i publika dolaziti u malo većem broju u nastavku sezone.